Autor  

Moje rodina z máminy strany měla zálibu v malířství. Děda Karel maloval strašně rád a strašně :) Klidně namaloval koně, kterému šla přední pravá a zadní pravá noha dopředu a na druhé straně obráceně. To kdyby žilo, tak by nepřežilo.
Pak si to ještě vyřezal z překližky a byly obrazy dva :). Jeho radost i hrdost byla nevýslovná..

Jeho syn a můj strýc Jirka také maloval, ale i fotil ...... a to velmi dobře. Jako dítě mě bral do fotoklubů. Moc ráda jsem si prohlížela jejich fotky, hodiny jsem prostála u výkladních skříní, kde byly vystaveny fotografie. Tehdy jediná možnost amatérů prezentovat na veřejnosti svá díla.

Můj první foťák byl Pionýr. Pak mi ho brácha vyměnil za fotky Vinnetoua. Zbila jsem ho a doma zbili mě, že mám mít rozum, že jsem starší. Dodneška to cítím jako křivdu.

Fotit jsem pak začala až v dospělosti. Měla jsem Flexaretu a Zenit. Fotky jsem si vyvolávala sama a to mě bavilo hodně ......, víc než fotit.

Pak opět na pár let pauza, nebyl čas, nebylo kde mít fotokomoru. Až teprve asi před čtyřmi lety jsem si pořídila komnpakt Canon A85, ale brzy jsem zjistila, že mi nestačí a pořídila jsem si zrcadlovku Canon 300D, tři objektivy, k tomu polarizáky, pár vočouzených sklíček, stativ a další nezbytnosti. Zatím mi to stačí, až budu potřebovat víc, dokoupím :)

 

Nemám vyhraněný vkus. Líbí se mi téměř všechno co je dobře uděláno. U mě bývá na prvním místě technická kvalita, pocity až tehdy, když mi není nejlíp nebo je mi nejlíp a pak tvořím a to mě baví hodně ))))) Vydržím se s fotkou patlat i 10 hodin a pak jí klidně smažu .........., je to relax.

Taky dělám ráda různý blbosti, které se někdy nedají ani prezentovat. U toho zapomenu za zbytek světa, přestane existovat čas a to je pro mě největší relax jaký může existovat.

Jestli se vám moje fotky budou líbit nebo vás alespoň potěší, budu opravdu moc ráda. Jestli ne, berte to tak, že mám talent a elán po dědovi Karlovi :)))))

Výbava:

Canon 40D, (záložní Canon 300D)

Tokina 12-24 +pol.filtr, Sigma 18-125 + pol.filtr, Canon 70-200 L+ pol. filtr,  Canon 100/2,8 makro, Canon 50/1,8

 

10.8.2011

Dneska mi přibyla stará, ale prý velmi dobrá analogová Flexareta, takže budu zkoušet fotit i na film ...... mám z ní radost :)Ani jsem se nepochlubila, že od podzimu 2012 mám nový objektiv. Je to takové udělátko kterému říkají Bivoj. Známý mé známé mi na aukru  koupil  analogový objektiv (prý velmi dobrý), přidělal na něj kus hadice z pračky a to se přidělá k foťáku, takže od foťáku visí takový chobot :) Prý se s tím dají udělat velmi pěkné fotky "umění", ale já tak daleko ještě nedospěla takže s ním zatím nefotím, ale jednou ..................... :)

 Jo a od jara 2013 mám další dva nové analogové objektivy. Trioplan padesátku jsem získala na aukru a ani se neptejte za kolik jsem ho vybojovala :)

Druhý analogový objektiv Tessar jsem dostala od mého velmi váženého přítele pana Hynka Haluzy. 

Ale nejde mi to s nimi. Jak s nimi fotili naši starší fotokolegové ..... nechápu :)) Asi to uměli :)


Kontakt na mě: jaroslava.bauerova@seznam.cz
Používání fotografií či textů bez svolení autora je zakázáno. Copyright © Jarka Bauerová 2006. Made by Abulafia.